UNO Büyümek hakkında


UNO Büyümek Nedir?

UNO Büyümek, zengin kalsiyum ve demir içeriği ile besleyici, lezzetli, ekstra yumuşak, pratik.

Her yaştan çocuğun gelişimi için gerekli pek çok besin öğesine, vitamin ve mineral içeriklerine sahip olan UNO Büyümek, bağışıklık ve beyin gelişimi için önemli olan demir, kemik ve diş sağlığı için önemli olan kalsiyum, büyüme çağındaki çocukların genel gelişimi için önemli olan protein, B1, B2, B3 ve çeşitli vitaminler içeriyor. 2 dilim UNO Büyümek'te, 1 bardak süte eşdeğer kalsiyum bulunuyor, 1-10 yaş arasındaki çocukların günlük kalsiyum ihtiyacının %29'unu karşılıyor.


Çocuklara özel ilk ekmek

Çocukların beslenme programlarında yer alan gıdalar özenle seçilmelidir. Özellikle hayati değer taşıyan vitamin ve minerallerin kaynaklarını iyi değerlendirmeli, geleceğin nesillerini oluşturacak çocukların sağlık sorumluluğu aile ve toplum olarak taşınmalıdır.

İşte bu sorumluluk bilinciyle UNO, çocuklara özel ilk ekmek olan BÜYÜMEK’i üretti. TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Gıda Enstitüsü işbirliğiyle yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda UNO, yaş gruplarına göre günlük gereksinimler ve ekmek tüketim miktarlarını esas alarak B1, B2, B6, B12 vitaminleri, niasin, folik asit, demir, kalsiyum ve çinko ile zenginleştirilmiş ekmek formülü geliştirdi.