Katılım şartları

2010 UNO BÜYÜMEK CUP 200 takımın katılımıyla oynanacaktır. Maçlara spor kulüpleri ve spor okulları katılabilirler. İstanbul 80 takım, Ankara 32, İzmir 32, Bursa 32, Tekirdağ 24 takım olarak planlanmaktadır.
Katılım ÜCRETSİZDİR.

Katılan takımlar, bu site üzerinden ilgili bölümler aktif edildiğinde kendilerinden istenilen bilgileri eksiksiz vermekle yükümlüdür. Takımlar, turnuvaya ait tüm bilgi ve güncellemeleri bu site üzerinden takip edebileceklerdir.

Maçlar başlamadan yaklaşık 2 hafta öncesinde yapılacak kura çekiminde (kesin tarih duyurulacaktır) takımların oynayacağı salonlar belli olacaktır. Kuraya gelemeyen takımlar turnuva yetkilisinin yerleştireceği salonda maçlarını oynamak durumunda kalacaktır.

Takımlar İstanbul'da 4 salonda maç yapacak ve gruplar da takımların bu salonlara yakınlıklarına göre ayarlanacaktır.


SALONLAR: Önümüzdeki sezon, takımların bu sezondaki sıralamalarına göre ÜST GRUP-ALT GRUP uygulaması yapılması planlanmaktadır. Bu sene katılan takımların önümüzdeki sene katılımlarına öncelik verilecektir.

  • KÜÇÜK PRENS İ. Ö. O. SPOR SALONU - ABDURRAHMANGAZİ MAH. RAVZA CAD. NO:2 SANCAKTEPE
  • KÜÇÜKYALI ÇOCUK ESİRGEME KURUMU SPOR SALONU - - MEKTEP CAD. NO: 17 KÜÇÜKYALI
  • İTÜ GÜMÜŞSUYU KAMPÜSÜ SPOR SALONU - İTÜ GÜMÜŞSUYU KAMPÜSÜ GÜMÜŞSUYU
  • WORLD POINT SPOR SALONU - PINARTEPE MAH. ORHANGAZİ CAD. NO: 27
- Diğer illerde (Ankara, İzmir, Bursa ve Tekirdağ) illerin konumuna göre düzenlemeler ve açıklamalar (maç tarihleri, maç yerleri vb.) basketbol il temsilcileri ve takımlarla görüşüldükçe yapılacaktır.


MAÇLARIN İLLERE GÖRE BAŞLAMA TARİHLERİ;

  • 27 ARALIK 2009 PAZAR - TEKİRDAĞ
  • 9 OCAK 2010 CUMARTESİ - İSTANBUL
  • 23 OCAK 2010 CUMARTESİ - BURSA
  • 13 ŞUBAT 2010 CUMARTESİ - İZMİR
  • 6 MART 2010 CUMARTESİ - ANKARA
tarihlerinde başlaması planlanmaktadır.

Maçlar Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı resmî hakemler tarafından yönetilecektir.

Takımlar, UNO Büyümek Cup'daki kadrolarını en az 1 tanesi 2000 doğumlu olmak koşuluyla 1998, 1999 doğumlu erkek oyunculardan oluşturacaktır.

Sezon öncesinde, tüm takımlar 20 kişilik oyuncu listesini ve nüfus cüzdanı fotokopilerini (asıllarını ibraz ederek) kura çekimi tarihine kadar turnuva yetkilisine teslim etmek zorundadır.

Maçlardan önce antrenörlerin, sezon öncesinde verdikleri listedeki oyuncuların 2009-2010 sezonu için TBF'den alınmış vizeli lisanslarını veya resimli nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri mecburidir.

Turnuvaya davet edilen takımlardan iştirak etmeyen olursa yerine yeni bir takım davet edilir.

Turnuva boyunca sürdürülecek tanıtım çalışmalarında takımlar ortak hareket etmek ve katılımlarda asgari özeni göstermek durumundadır.

Maçlar 6 numaralı top ile oynanacaktır. Maçlara top takımlar tarafından getirilecektir.

Sporcuların ısınırken ya da maç sırasında oluşabilecek sakatlıkları için ilk yardım elemanı ile ambulans hazır bulunacaktır.

Takımların giydiği formalar üzerinde takım ismi ve numara bulunması zorunluluğu vardır. Takım sorumlusu kayıt yaptırırken forma renklerini bildirmek durumundadır.

Büyük Finale, İstanbul’un en iyi ilk 2 takımı;diğer illerin ise sadece şampiyon takımları davet edilecektir. 12 oyuncu-1 Antrenör-1 Y.Antrenör ve 1 Yönetici den oluşan 15 kişilik kafilenin: Konaklama, yemek ve ulaşım giderleri karşılanarak takımlar misafir edilecek ve turnuva sona erecektir.(Ayrıntılar bildirilecektir )

UNO Büyümek Cup'a katılmak isteyen her takım katılım şartlarını kabul etmiş sayılacaktır ve bu şartların tüm yükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır.

İSTANBUL: 80 takım her biri 5’er takımdan oluşan 16 gruba ayrılacaktır. Her grup kendi içerisinde tek devreli lig usulü maçlar yapacaktır. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar bir üst tura çıkmaya hak kazanacaktır.Bir üst tura çıkan 32 takım çapraz eşleşme ile eşleşecek ve 1. eleme oynanacaktır. Kalan 16 takım yine çapraz eşleşme ile 2. eleme etabını oynayacaktır. Sonra sırasıyla çeyrek final, yarı final ve final maçları oynayacaklardır.

DİĞER İLLER: 16 takım her biri 4’er takımdan oluşan 4 gruba ayrılacaktır. Her grup kendi içerisinde tek devreli lig usulü maçlar yapacaktır. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar bir üst tura çıkmaya hak kazanacaktır. Bir üst tura çıkan 8 takım çapraz eşleşme ile eşleşecek ve sonra sırasıyla çeyrek final, yarı final ve final maçları oynayacaklardır.


BAŞVURULAR ve BİLGİ İÇİN;

Gürkan Keçici
0 212 358 64 10
09.00-18.00 saatleri arası
Gurkan.kecici@mcsdanismanlik.com