Turnuva mekanizması nasıl işliyor?

Katılan illerde yapılan grup maçlarıyla illerin birinci ve ikincileri belirlenir. Bu takımlar İstanbul’da düzenlenen finallere katılmaya hak kazanır. Final maçlarıyla turnuvada dereceye giren takımlar belirlenir. UNO Büyümek Cup bünyesinde ayrıca turnuvanın en iyi oyuncularının birbirleri ile mücadele edeceği All Star maçı da yapılıyor.OYUN KURALLARI

 1. Bütün müsabakalar Cumartesi ve Pazar günleri oynanacaktır.
 2. Takımlar maçların başlama saatinden 15 dakika öncesinde antrenör ve takım sorumlusu tarafından imzalanmış olan maç listelerini hakemlere vermek zorundadırlar. Takımlar sahaya en az 10 en çok 15 sporcu ile çıkabilirler.
 3. Maçlara başlama saatinde gelmeyen takımlar(15 dk. bekleme süresi ) hükmen mağlup olurlar.
 4. Maçlar süre durdurularak 8 dakikalık 4 periyot olarak oynanacaktır. Beş faul alan oyuncu oyun dışı kalır.Takım faul sayısı (4) dörttür
 5. Eşitlik durumunda uzatma periyotları takımlardan biri diğerine üstünlük sağlayana kadar 4'er dakikadan oynanacaktır.
 6. Turnuvada 3 saniye,sportmenlik dışı faul, teknik faul ve diskalifiye kuralları uygulanacaktır. 24.sn kuralı uygulanmayacaktır.
 7. Periyot araları 1 dakika devre arası 2 dakikadır.
 8. Takımlar ilk 3 periyot ve uzatma periyotlarında 30 saniyelik 1'er mola, 4. periyotda 30 saniyeden 2'er mola hakkına sahiptir. Kullanılmayan molalar diğer periyotlara taşınmayacaktır.
 9. Takımlar maç başlamadan önce maç listelerinde ilk periyotta oynatacakları 5'leri işaretlemek zorundadır.TBF Minik Erkekler oyun kuralları ve değişiklik hakları aynen geçerlidir.
 10. Oyun içinde sakatlık ,faul ve diskalifiye gibi durumlarında doktor ve hakem kanaatine göre kenardaki bir oyuncu oyuna dahil edilir.Her periyotun 5. dk sından sonra antrenörün kanaatine göre oyuncunun yorgunluk durumu göz önüne alınarak 1 değişiklik yapılabilir.Bu hak tüm oyunda sadece tek bir oyuncu için ve 1 kez geçerlidir.Bu oyuncu periyotun hangi dk sında girmiş olursa olsun 1 periyot oynamış sayılır.Oynadığı süreye bakılmaksızın 1 ve 2. periyotların ikisinde de oynayan oyuncu 3.periyotta yer alamaz.
 11. Üçüncü, dördüncü ve uzatma periyotlarında takımlar istedikleri oyuncular ile sahada yer alabilirler.
 12. Galibiyete 2 puan , yenilgiye 1 puan verilecektir. Hükmen yenilen takıma puan verilmez ve galip takımın 20 - 0 'lık skoru ile maç sonucu tespit edilir.
 13. Büyük finale gelmeye hak kazanan takımların kendi illerinden 3 oyuncu alabilme ve büyük finalde oynatabilme hakkına sahiptir.
 14. Tüm duyurular, gerekli dokümanlar, maç sonuçları ve güncel haberler, http://unobuyumekcup.com/ sitesinden takip edebilirsiniz.